Fórum

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1]
Autor Téma:ADHD děti? ADHD rodiče!
jarda
Administrátor
Příspěvků: 12
Příspěvek ADHD děti? ADHD rodiče!
dne: 23.6. 9:33:33

...jsem opravdu jediný, kdo si všiml, že dnes není problém sehnat papír na ADHD našich dětí a tím oddálit jejich školní docházku? Přitom osobně jsem potkal opravdu minimum dětí, které by opravdu ADHD byly. (ADHD = LMD)
Jenže se stačí podívat na matku a zjistíte, odkud vítr fouká. Vždy od ročičů! Klidná a vyrovnaná matka, která má vyřešené svoje vnitřní boje a na problémy reaguje čitelně a +/- stejně tyto problémy u svého dítěte nemá. Pojďme léčit rodiče, a nechme si děti hrát...

Terisibi
Nováček
Příspěvků: 6
Příspěvek Re: ADHD děti? ADHD rodiče!
dne: 23.6. 11:30:24

Dobrý den, nejsem učitel a nemám zkušenosti ve statistice kolik dětí má odloženou školní docházku, kvůli hyperaktivite. Spíše než u rodiče bych viděla příčinu u prarodičů, protože v podstatě dnešní děti jsou pro ně ve většině hyperaktivní - oblíbené slovo aniž by šlo přímo o diagnózu, velice módní poslední dobou. Nejsem si jistá, zda spíše problémem nebude to, že děti jsou v době plné strachu s neustálého sledování večerních zpráv drženy doma, nebo pouze na nějakém oploceném hřišti vždy s dozorem. Voděni za ruku do školy a ze školy. Vcelku delší dobu zpět se jedna maminka prokecla, že své dítko nechává do školky vozit autobusem se starším sourozencem, že u nich na vesnici to takto funguje. Následně byla skoro ukamenována ostatními matkami, že je to vyloženě hazard o život jejího dítěte. Myslím si, že děti nemají takovou volnost jaká bývala dříve, nemají vybití a proto neví co by roupama dělali, sedí u počítačů nebo televize a když mají příležitost zlobí. Neumějí si samotné hrát a vyžadují neustálou pozornost jak jinak, než z nudy. Pro většinu prarodičů jsou tím tedy hyperaktivní, protože my jsme tohle přece nedělali. Pravdou ovšem je, že my neseděli před televizí, ale běhali jsme kolem baráku venku. Nemyslím si, že je to o rodičích, ale o ostatních vlivech, které na rodiče působí. Neumím si představit, jak byste chtěl ty rodiče léčit! Navíc otázka odkladu školní docházky není u většiny dnešních roztěkaných dětí ničím zvláštní. Pokud je velice snadné dostat papíry na ADHD, není spíše problém u psychologů, že papíry vystavují na počkání?!

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.33.2 ; Stránka načtena za 0.016 vteřin.