Fórum

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1]
Autor Téma:Malý horolezec
Ester
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Malý horolezec
dne: 22.11. 18:33:11

Chtěla bych vás pozdravit,jsem nováček a váš web,dnes a denně pročítám a nechávám se inspirovat,moc se mi monte líbí a pomaličku jí zapracováváme do výchovy.Máme dva syny jeden 3r. a druhý 15 měsíců.Jsme opravdu nazačátku,takže pomalu třídíme hračky,učíme se je podle toho uklízet,atd.ale také jsme pořídili klukům k narozeninám dřevěný stoleček s židličkama.Snažíme se, aby se kluci učili spolu jíst a vždy kdýž dostanou nějakou svačinku,tak už si jdou sami sednout ke stolečku.Malé židličky,ale napomohli k tomu,že si kluci všude vylezou a to opravdu všude,na kuchyňskou linku na jídelní stůl atd.a pak je veselo,ale když nejsem hned u nich tak také dost nebezpečno,co by jste mi poradili.Chci jim dát dostatečnou svobodu,někdy to využijem,že tu situaci proměníme ve hru,že mi skáčou do náručí,ale nejde to pokaždé,přepírám plínky,nebo jdu na WC.Stále pročítám nové a nové rubriky a učím se protože mě to baví a taky protože vidím že to funguje.Budu vděčná za jakoukoliv odpověď.Ester :D

Klarchen
Nováček
Příspěvků: 23
Příspěvek Re: Malý horolezec
dne: 26.11. 21:08:11

Našemu Jáchymovi je taky 15 měsíců a už asi měsíc umí vylézt na normální židli a tím pádem i na stůl.Dost jsem přemýšlela co s tím a dospěla jsem k tomuhle - na židli je to ok, na stůl má zákaz-my na něj taky nelezem.Během dne to pochopil a neleze tam, většinou stojí na židli a opírá se o stůl...u toho mi tedy taky občas trne, ale učím ho, ať si hlídá, kde má nohy a přijde mi, že je docela opatrnej...Jsem zvědavá na názory a zkušenosti opstatních.

Katka
Nováček
Příspěvků: 9
Příspěvek Re: Malý horolezec
dne: 28.11. 11:22:41

Ahoj. My jsme v cca 14 měsících naopak pořídili Ikea schůdky, aby se syn mohl dostat tam, kam chtěl, tehdy nejvíce na linku, kde pomáhá s vařením. Postupně se naučil i schůdky přesunovat a teď (21m) je využívá i na rozsvěcení světel atp. Ale posledních několik dnů má také lezecí mánii - začal mi lézt na okna, skříňky atp. Ale jelikož už leze po těch schůdkách docela dlouho a má zkušenosti, tak mě to tolik nestresuje, mám docela důvěru v jeho odhad a schopnosti. Samozřejmě, že už taky spadl, i z okenního parapetu, ale zatím bez vážnějších úrazů. Je pravda, že on je celkově docela klidný, teď se snaží hlavně kopírovat naše nové koťátko :-/. Myslím, že je v pohodě uzavřít dohodu, kam lézt smí a kam ne, nebo jen pod dohledem dospělého. Já jsem to teď taky řešila a chystám se vymyslet mu "vhodnou, bezpečnou" variantu, při které by uspokojil tuto svoji výškouvou potřebu. Nejlepší by bylo jít na nějakou prolézačku, když už to nejde venku, tak někde v tělocvičně, skákat na trampolíně atp. Prostě vymyslet jim nějakou opičí dráhu :-)
Ať to zvládnete bez zlomenin a vážnějších karambolů :-)

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.33.2 ; Stránka načtena za 0.016 vteřin.