Fórum

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1]
Autor Téma:Jak jsem našla potenciál ve hře s Barbie
Tereza
Nováček
Příspěvků: 13
Příspěvek Jak jsem našla potenciál ve hře s Barbie
dne: 5.11. 10:46:12

Ahoj všem ve spolek!

Po čase bych se s vámi ráda podělila o novou zkušenost. Okolnosti tomu chtěli a v naší výhradně "dřevěné a intelektuální domácnosti bez televize" :-) se sešlo 13 Barbie, domeček pro Barbie, auto pro Barbie, přibližně 20 párů bot pro Barbie a milion oblečků. Dcera Ema stará 3 a půl roku velmi ráda převléká panenky, takže Barbie pro ni jsou objektem věčného převlékání, přezouvání a česání. Ponoří se do toho hluboko jako do všeho, co ji stoprocentně zaujme. Záležitost se dostala do dimenzí, které mě začaly štvát. Ema celé dny v pokojíčku za zavřenými dveřmi bez zájmu o jakoukoli jinou aktivitu - jenom Barbie a stupidní plastový domek se záchodem a čudlíky. Po zmáčknutí čudlíku se záchod jako spláchne, sprcha jako zapne, pračka jako pere...Ema nechtěla chodit ven, a to ani do její milované knihovny. Nezaujalo ji ani pečení, přestože normálně zbožňuje hníst těsto a pak vykrajovat. Nechtěla se mnou psát, řešit rébusy v časopise, nechtěla číst, počítat..prostě nic. NIC!

A nakonec se to vyřešilo. Muž vzal do ruky Kena (kluk od Barbie) a udělal z něj učitele, notýsek zavěsil na zeď, tužku do ruky a hele - máme doma školu. Ve dvou dnech Ema mrská abecedu, píše velká písmena a skládá z nich slova. S Barbie ve škole projíždíme knížky, na které jsme už zapomněli, že je máme. Emička o sobě říká, že je ve třídě nejstarší a tak každé ze třinácti Barbie pomáhá z odpovědí na otázky pana učitele...a tak prostě děláme všechny věci, které jsme dělali dříve, akorát že je opakujeme 13x :-)

Já jsem se z toho poučila. Mé předsudky a nechuť byly hlavními důvody nezájmu mé dcery. A druhé poznání je, že dokud se Ema (potažmo dítě? Platí to na všechny děti?) dosyta nenabaží činnosti, kterou chce dělat i přesto, že si já o ní myslím, že tahle věc nemá cenu, tak jí v jejím odhodlání a zaujetím pro věc nic nezabrání.

Tak jo, mějte se. Zdraví T.

Klarchen
Nováček
Příspěvků: 23
Příspěvek Re: Jak jsem našla potenciál ve hře s Barbie
dne: 5.11. 22:24:28

To je hezký! :)

admin
Administrátor
Příspěvků: 60
Příspěvek Re: Jak jsem našla potenciál ve hře s Barbie
dne: 21.11. 17:49:02

Chybí mi tady palec nahoru! ;-) Není nad šikovné rodiče a využití všeho co dítě potřebuje ke svému vývoji :-D

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.33.2 ; Stránka načtena za 0.016 vteřin.