Fórum

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1]
Autor Téma:Hranice vo výchove - rozmaznávanie
sykorka
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Hranice vo výchove - rozmaznávanie
dne: 27.7. 13:52:03

Chcela by som sa spýtať na Váš názor. Napr. Je čas ísť spať a syn sa chce hrať. Viem že môžeme ísť s plačom do postele ale on nezaspí a bude utekať preč z postele aby sa hral. Tak sa hráme a potom ideme spať ale až o 1 hod. nie o 15min.
Alebo sa vraciame s autom domov a on si nechce sadnúť do autosedačky lebo chce "sedieť" vpredu a šoférovať a všetko "nastavovať". Tak ho nechám 15min sa hrať a potom ho nejako prehovorím - upútam niečim iným.
Syn má 2,3rokov. Manžel si myslí že ho rozmaznávam a všetko mu dovoľujem. Ja si myslím, že uspokojujem jeho malú dušičku.

admin
Administrátor
Příspěvků: 60
Příspěvek Re: Hranice vo výchove - rozmaznávanie
dne: 8.8. 10:02:33

Dobrý den Sykorko, toto je dost ošemetné téma a je asi na každém jak to nastaví. A co je pro vás důležité a není, zda máte čas atd. U nás doma se třeba chodí spát ve stejnou hodinu, neposouváme to, pokud ale odpoledne třeba spí, tak je jasné, že večer půjde později. Pokud ale nespí, chodí ve stejnou dobu a ležíme v postýlce, čteme pohádku atd. Pokud bych to stejné udělala pokud odpoledne spí, budeme tam opravdu dvě hodiny, jelikož unavená prostě není. Když máme někam jít, upozorňuji vždy dopředu - za chvíli odcházíme, za pět minut atd. aby se na to připravila. Pokud by se jednalo o to auto, a já potřebovala odjet, řekla bych jí, že si může v autě hrát, až se vrátíme, protože na to bude čas. Vzhledem k tomu, že nevím jak to u vás funguje a jak často se to děje dle syna - těžko hodnotit. Občas prostě udělám něco dle dcery, jelikož na to čas je. Takže jsem asi naprosto neporadila. Ale nefunguji vždy dle jejích "tužeb", pokud by odjezd způsobil nějakou časovou prodlevu. Zase pokud bych věděla, že v tom autě si chce hrát, nastavila bych odjezd na dříve, aby si dejme tomu pohrál - nebo to spíše posunula na příjezd - já mezitím třeba vyndám nákup z auta a ty si tu můžeš řídit. Mili

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.33.2 ; Stránka načtena za 0 vteřin.