SNAŽÍME SE O KREATIVNÍ SVAČINU – VČELA

30.7.2012 Autor: Mili  Kategorie: Ella, Praktický život, Tvoření Štítky: 

Všude okolo sebe poslední dobou narážím na nádhernou inspiraci, jak udělat například svačinku pro děti zajímavou a kreativní. Musím říci, že velmi obdivuji fantazii a tvořivost těch, kdo něco takového vymyslí.

 

 

Jednou jsme si je s Ellou prohlížely a Ellinka chtěla také něco podobného vytvořit.

 

 

A rozhodla se pro včelku. Nebyla jsem proti – chtěla jsem to vyzkoušet už dávno, leč jsem si naprosto netroufla – a věděla jsem proč :-D K mému údivu totiž, zrovna „předlohu“ jak vytvořit včelku jsem nenašla – a přemlouvat Ellu na něco jiného se mi nechtělo.

 

 

A tak jsme to vyzkoušely. Je léto, takže ke svačině mívá hlavně ovoce.

 

 

Tělo včelky jsme udělaly z banánu. Pruhy mne z ničeho nenapadly, takže nakonec jsem vzala nutelu. Tou jsme potřely i hlavu.

 

 

Oči udělala z rozinek, tykadla z oříšků a křídla udělala Ellinka z piškotů.

 

 

Kytičku vykrojila vykrajovátkem z jablka a dozdobila si ho hroznovým vínem, které miluje.

 

 

Náš výsledek je jaký je, včelu by v tom nenašel asi nikdo – takže mne to utvrdilo v tom, že toto není má parketa ( ale nevzdám se ;-) ).

 

 

Na druhou stranu – Ella si to náramně užila! Sice nutelu nejí, takže pak své tělo vyměnila za nový banán, ale důležitý byl ten proces.

 

 

Je to svým způsobem také umění. Doufám, že příště vymyslíme něco, co budu moci někde okopírovat :-D I když si výsledkem nejsem jistá ani tak. Ale tady je přesně vidět můj pohled na věc – a Elly. Ona nehodnotí, má z výsledku radost – bavila ji činnost samotná.

 

Jen mé oko dospělého má tendenci hodnotit výtvor – a proč vlastně, že?

 

 

Krásný den.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*