SLUCH

25.1.2012 Autor: Mili  Kategorie: Ella, Smyslová výchova, Výroba pomůcek Štítky: 
Aktivity, které můžete dělat doma pro rozvoj jednoho ze smyslů – konkrétně sluchu. Největším „hitem“ u nás je teď hledání, odkud zvuk jde.

 

Již jsem psala, že máme výbornou hru na rozpoznávání jednotlivých zvuků, běžných v našem životě. A tak jsem se nechala inspirovat dalšími aktivitami pro rozvoj tohoto smyslu. Takovou klasikou již od malých dětí je například vytleskávání rytmu. S Ellou máme občas hudební okénko, pustíme si dětské písničky, vyndáme buben, rumba-koule, xylofon, triangl a zkoušíme vyťukávat do rytmu. Ellu to velmi baví a je to takové veselé hraní – zatím jen tak.

 

 

Také jsem se již snažila vyrobit „zvukové válečky“. Jsou dle inspirace jiných Monte maminek vyrobeny zcela jednoduše z Kindervajec. Máme tam rýži, fazole, krupici. Zatím dám před Ellu 3 vajíčka a jedním zarachtám a ona pak hledá druhé do páru. Pokud má hledat sama ve všech, je to pro ni ještě náročné, ale pokud hledá jen jeden konkrétní zvuk, tak ho k mému překvapení najde. No, končí to u nás zatím tak, že si pak souběžně „rachtá“ najednou a jen poslouchá, což jí nechám, velmi se jí to líbí a baví ji to. Výhoda je to, že jakmile zvuky naposlouchá, je velmi jednoduché obsah zaměnit a časem přidat „válečků“ více. Takže jsem ráda, že ji to zaujalo již tak brzy.

 


Ale největším hitem je teď hledání zvuku. Zapnu na mobilu odpočet, Ella čeká ( což bylo překvapivě to nejtěžší jí vysvětlit ), já schovám telefon kdekoliv v bytě a pak posloucháme, kdy začne zvonit a Ella ho hledá. To jsem předpokládala, bude ta obtížnější část, ale překvapivě, toto pochopila okamžitě, čekání je pro ni horší – ale zase si trénujeme trpělivost a klid, abychom ho slyšely.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*