NA NÁVŠTĚVĚ U TOBÍKA A ELLENKY – POČÍTÁNÍ KOLÍČKY

15.9.2012 Autor: Mili  Kategorie: Na návštěvě - u Vás  1 komentář

Toto bylo asi Tobíkovo první seznámení se s počítáním do 5. Zalaminovala jsem kruh a nalepila do každé z 5 výsečí obrázek v počtu 1 až 5. On ke každému obrázku cvakne příslušný počet kolíčků.

 

 

Z druhé strany jsou výseče jen s napsaným číslem, takže pokud otočí, vidí u daného počtu kolíků i napsané číslo nebo může podle číslice kolíky nacvakat.

Jeden příspěvek k NA NÁVŠTĚVĚ U TOBÍKA A ELLENKY – POČÍTÁNÍ KOLÍČKY

  1. Lucie dne 17.9.2012 v čase 10.35

    udělali jsme si podobné kolečko, děkuji za inspiraci. jen nepřicvakáváme počet kolíčků, ale máme kolíček na každou výseč jeden a na něm z obou stran napsané číslo. z druhé strany si ondra kontroluje, zda přečetl a zařadil číslici správně. (akorát Ondra je mistr alternativních řešení, poté, co to jednou udělal dobře, tak to pak naschvál přecvakal, hele mami, mám to jinak – každé číslo na nesprávném políčku, rozzářený obličejík. ale to on dělá pořád, například mu musím na procházce dělat semafor, rozjede se ve chvíli kdy zahlásím červená a strašně se tomu chechtá :-) . anebo jsem mu udělala to prkénko s gumičkami, co tady před časem bylo, těšila jsem se, jak si brnkat nebo sestavovat barvičky – a on tam gumičkama přikurtoval autíčko, až tam pevně drželo a prohlásil, že má supr garáž… asi tak u nás.. :-) )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*