BAREVNÉ SPEKTRUM – TŘÍDĚNÍ PASTELEK

26.1.2012 Autor: Mili  Kategorie: Ella, Praktický život, Připravené prostředí, Smyslová výchova, Výroba pomůcek Štítky: 3x komentováno
V Montessori běžná pomůcka na třídění pastelek.

 

Každá barva, se uklízí do jiného kelímku, barevně označeného. Nemají všechny pastelky a tužky dohromady.

 

 

Dle mého je to naprosto skvělé pro malé i větší děti. Vidí barvu hned, nerozhází je a navíc se učí, jakmile se s ní nemaluje ji vrátit na místo.Automaticky si také opakují barevné rozlišení a barevné spektrum.

 

 

Možností je více, koupit kelímky různých barev, anebo si je doma vyrobit. Je to rychlé a velmi účinné. Alespoň dle mého soudu. Vzala jsem stejné sklenice od jogurtu a polepila je barevnými proužky. Ellinka nezaváhala ani vteřinu, pomáhala a samozřejmě třídila.

 

 

Zde ale nastal „problém“. Skleniček jsem měla pouze 8, takže jsem udělala pouze základní barvy. Ella třídila bez problému, tmavě zelená, světle zelená – tu uložila do sklenky zelená. Ale hned se zarazila a opět ji vytáhla.

 

 

Prošla pohledem všechny sklenice, podívala se na mě a říká, já ji ale nemám. Tak jsem jí řekla, ať to dá k zelené. A ona chvíli přemýšlela a říká, ale to nejde, to není stejná barva!

 

 

Měla jsem v tu chvíli fakt docela radost, že trénování barevného spektra začíná nést své ovoce, že ji prostě nezařadila a nešla dál – problém ale nastal, že jsem neměla jak jí to vysvětlit.

 

 

Budu muset nakoupit jogurty a jíst povinně dva každý den, abych jí rychle dodělala zbytek! Jinak babička nám udělala ještě něco luxusnějšího – ale to je na jiný článek. Tak snad brzy.

3 příspěvků k BAREVNÉ SPEKTRUM – TŘÍDĚNÍ PASTELEK

 1. Silvie dne 2.4.2012 v čase 12.12

  Dobrý den, ty barevné papíry máte nalepené zvenku? Lepidlem nebo izolepou? A co máte „luxusnějšího“. Nikde jsem to tu nenašla (navazující článek) ;-) . Díky Si

  • Mili dne 2.4.2012 v čase 17.47

   Silvi, zvenku a zezadu slepila izolepou. Článek jsem ještě nevložila :-D Mili

   • Deny dne 1.6.2013 v čase 14.30

    Moc pěkné, ale já to raději vyliju barvou – u nás by to hned servali. :-) Jen už fakt potřebujeme nafukovací pokojíček. Bohužel u nás to poslouží jen na tu chvíli třídění, protože ten menší rarach pastelky hned vyhází nebo pokreslí zdi, sedačku…Je to prostě éro!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*