NA NÁVŠTĚVĚ U VERONELKY A ANIČKY – BAREVNÉ SPEKTRUM – LEGO

21.4.2012 Autor: Mili  Kategorie: Na návštěvě - u Vás  

Tato aktivita mě napadla spontánně při hře s legem. Je to momentálně Aniččina nejmilejší hračka a vytahuje ji několikrát denně.

 

 

Máme několik sad Lego duplo a tím pádem i spoustu kostek mnoha různých barev. Může to tak být další zábavná varianta trénování barevného třídění.

 

 

Nejprve jsem na podložku vyskládala kostky všech barev, které jsem našla.

 

 

Anička pak měla za úkol přiřazovat další kostky podle barev na podložce. Zároveň je i pojmenovávala, popřípadě se ptala na názvy barev, které neznala.

 

 

Tím, že kostky byly těsně vedle sebe a mají rozličné tvary, často nebylo umístit příslušnou kostku na správné místo tak jednoduché, takže to byl i tréning motoriky. Nakonec vznikla i vcelku pěkná stavba :-)

 

 

Další miniaktivitu na třídění dle barev vymyslela Anička sama. Použila opět lego a svojí druhou oblíbenou hračku – ,,kelímky“ od Fisher Price.

 

 

Mimochodem velmi pěkná věc, jednotlivé mističky jsou různých barev, velikostí a jsou tam i čísla. Dají se skládat různě na sebe a do sebe, velice šikovné na tréning motoriky především u menších dětí.

 

 

Myslím, že tyto aktivity jsou dobré především svou jednoduchostí a nenáročností, navíc jde o další využití běžné hračky, kterou má asi každý doma. Přejeme příjemnou zábavu :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*