MYČKA

26.1.2012 Autor: Mili  Kategorie: Ella, Praktický život, Připravené prostředí Štítky: 2x komentováno
Doména naší Elly.

 

Myčka jí fascinovala vždy. A jako každé dítko se od mala ráda zapojovala a pomáhala. Nebála jsem se, že něco rozbije – což je dle mého důležité. A i kdyby tak by mi to tak nevadilo.

 

 

Je pravda, že jsme nikdy s Ellou při běžném provozu nepoužívaly plastové nádobí. Pouze keramiku.

 

 

Jen kolem roku když začala trénovat aktivity praktického života, občas dostala misku plastovou. Přesýpala a přelévala ale ve skle.

 

 

Navíc třídění příborů byla na roce a půl jedna z nejoblíbenějších aktivit.

 

 

Už jsem to popisovala, vyndala jsem příborník ze šuplíku, košík z myčky a měla o třídící zábavu postaráno.

 

 

Uklízení myčky jí vydrželo dodnes a už je to „její“ činnost.

 

 

Stačí oznámit, že je plná myčka a pak už to nechat na ní. Někdy se i zeptá, zda už jí může zapnout.

 

 

Ovládá to už naprosto bravurně. Vloží tabletu a pozapíná. Pouze se mě zeptá, který program má nastavit.

 

 

Pokud jsme doma a slyší zapípání označující konec, žádá o otevření, aby to rychleji vychladlo.

 

 

No a pak už stačí pouze nádobí uklidit. A právě tady jí hodně pomáhají kartičky, které jsem představila minule. Takže jsou vhodné k samoobslužnosti i takovéto činnosti.

 

 

V případě, že něco patří do výšek, nechá to ležet na lince. Někdy mě i upozorní, že tam mám hotové nádobí, ať ho uklidím.

 

 

Tak jsem zvědavá, jak dlouho jí tato „práce“ bude bavit.

2 příspěvků k MYČKA

  1. Ostre predmety dne 23.10.2012 v čase 21.47

    Dobry den, dnes som objavila tuto stranku a zacala som ju „hltat“. :-) Citala som uz ine, anglicke stranky ohladom montessori vychovy, blogy, zatial som sa vsak nedopatrala k tomu co robit s ostrymi predmetmi. Mam 16 mesacnu dceru, ktora taktiez velmi rada pomaha pri vyprazdneni umyvacky riadu. Najprv mi podavala len pribory z kosika a pockala kym ja vyprazdnim vrchnu cast, teraz sa snazi aj ostatne veci, vlastne celu – zatial len podava, neuklada na miesto. Moja otazka je, ako ste to vyriesili s nozikmi? Ja ich bleskurychle ako prve odlozim. Mala by som ich radsej umyvat v dreze? :-) Silvia

    • Mili dne 23.10.2012 v čase 22.28

      Silvia, moc díky ;-) S nožemi jsem to řešila stejně. Neotevřela ji, jelikož to pro ni bylo těžké, takže nejdříve jsem vyndala nože s komentářem, že ty vyndám, jelikož jsou ostré a zbytek mohla. Mýt je v dřezu nemusí být špatné – ale mohla by chtít taky :-D Nůž dostala do ruky mnohem později, po nácviku vším možným, s tím prostě zatím pracuje maminka. Špendlíky ale např. dostala po instruktáži co a jak mnohem dříve, ale to jsem byla u ní. Takže je dobré mít to mimo dosah, dokud se s tím nenaučí zacházet – zcela určitě. A vyskládání příborů do příborníku je nádherná aktivita na třídění, lepší bez výroby se najde těžko :-D Mili

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*