VYRÁBÍME ČERVENO-MODRÉ TYČE

25.1.2012 Autor: Mili  Kategorie: Ella, Matematika, Smyslová výchova, Tvoření, Výroba pomůcek  
Rozhodla jsem se, že vzhledem k ceně si je vyrobíme sami. Nakonec jsem byla moc ráda, strávili jsme nádherné odpoledne plné vyrábění a nějak pro mne budou mít po citové stránce větší hodnotu.

 

 

Je pravda, že mi velmi pomohl manžel. Dopoledne jeli s Ellou nakoupit vše potřebné, a jakmile se vzbudila po poledním spaní, šlo se na to. Co mne velmi překvapilo, bylo to, že Ella si ty dlouhé latě vzala, dala si je přes nohy a snažila se je vyvážit. Opravdu mne udivuje čím dál víc.

 

 

 

 

Měli jsme dvoumetrové latě, které jsme naměřili do požadovaných délek ( Ella se statečně snažila, a kreslila čáry ), a pak se nařezaly. To jsem přenechala odborníkům a tak zafungoval manžel a spolu s Ellou je nařezali.

 

 

 

 

Když byly všechny nařezány, přeměřila jsem je a najednou udělala risky, kde budou přecházet jednotlivé barvy. Najednou proto, aby na sebe pak opticky vedle sebe hezky navazovaly. Nejdříve jsem chtěla jednotlivě, ale asi i malé posuny by byly znatelné.

 

 

 

 

Nakonec jsem vzala papírovou lepicí pásku a oblepila část, která měla být natřena jinou barvou. Nejdříve se natřely na červeno. Ella dostala svůj vlastní štětec, odřezky z latí a začala malovat s námi. Opravdu mne překvapila, když po našem vzoru natřela latě ze všech stran. Bavilo ji to tak moc, že jsme donesli další prkýnka, aby si mohla natírat tak dlouho, dokud jí to bude bavit. Vypadala sice všelijak, ale byla spokojená.

 

 

 

 

Jakmile barva zaschla, nalepila jsem pásky na červenou část, aby se nepřetřela modrou. Musím říci, že jsem doufala, že mi tu barvu páska zase nestrhne. A opravdu se povedlo. Během 3 hodin bylo hotovo – barva schla opravdu velmi rychle.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*