ČASOPIS – MONTESSORI PRO RODINU

19.2.2014 Autor: Mili  Kategorie: Nezařazené  4x komentováno

Vyšlo nové číslo časopisu Montessori pro rodinu, kde najdete zajímavé články a informace ze světa Montessori.

 

Nové lednové číslo, které je zdarma, si můžete stáhnout zde:

Montessori časopis pro rodinu (5684)

 

Starší čísla najdete zde.

 

Krásné čtení.

4 příspěvků k ČASOPIS – MONTESSORI PRO RODINU

 1. Lucie dne 2.3.2014 v čase 14.08

  vůbec jsem nevěděla, že tady něco podobného vychází, ráda jsem si přečetla, díky za tip. zaujala mne tam tabulka sensitivních období. dost mne to překvapilo, radši jsem to neměla vidět :-) já vycházela z pozorování. musím říct, že jsme buď minuli období nácviku psaní nebo to máme jinak, což doufám. synovi bude za dva měsíce pět, psaní nezvládá a o výtvarné činnosti obecně jeví naprosto minimální zájem, pokud se to tak dá nazvat. ještě tak míchání barev ho baví, ale tím končíme. vymalovat něco pastelkou je nad jeho možnosti. musím poznamenat, že je to spíš dané tím, že ho to opravdu nebaví. říkal mi, že mu to připadá zdlouhavé a namáhavé. přitom určitě není nějaký ADHD, pokud ho něco zaujme, věnuje tomu desítky minut naprosto soustředěné činnosti, kdy nevidí, neslyší. je hodně technicky nadaný, bez problémů sčítá, odčítá, zajímají ho hodně různé mechanismy jak co funguje. a má veliký dar jazyka, miluje čtení, menší knížku máme na odpoledne. s tou tužkou mne to trápí, máme veliké trojhranné pastelky, speciální gumová držátka apod., podstrkávám mu bludiště, které jediné je ochoten akceptovat, ale stejně vedení tužky po papíru je pro něj těžké a pokud ho neopravím, tak tužku drží jak kladivo, obtočené prsty kolem dokola. proč to píšu: MÁTE PROSÍM NĚKDO PODOBNOU ZKUŠENOST? mám se tím trápit nebo si prostě říct, že to přijde časem? v článku zmiňovali, že je potřeba umět psát do 4,5 roku a že to souvisí s rozvojem pohybu celkově – to bych řekla jsme nezanedbali, chodíme ven do přírody a na hřiště každý den, chodíme jednou týdně do sokola na opičí dráhy, umí jezdit na kole bez koleček i krásně bruslí. jen ta ruka mu nejde. ? těším se na vaše postřehy, lucie

  • Re: dne 15.3.2014 v čase 21.17

   Dobrý den, Lucie,
   totéž, co popisujete, můžu říci i já o svém synovi. Za týden mu budou čtyři roky, je dost nadaný, také především na jazyk – čtení rovněž patří k jeho hlavním zálibám, má vynikající paměť, zná např. velkou část světových vlajek, zemí i s hlavními městy atp., má také rád čísla a sčítání no a tak podobně, ovšem kreslení se stejně jako Váš syn v podstatě vůbec nevěnuje. Stejně jako Vašeho syna ho zkrátka vůbec nebaví, vydrží u toho tak tři minuty. Když mu předkreslím např. sluníčko, je schopen to víceméně bez problémů napodobit, ale od něj samotného žádná aktivita tohoto druhu nikdy nevychází. Jediné, co ho snad občas zajímá, je psaní velkých tiskacích písmen, symboly obecně má rád a inklinuje k nim. Vím, že je mladší než Váš synek, ale asi bych na Vašem místě byla v klidu – zřejmě jsou děti, kterým kreslení nic neříká, netíhnou k němu a ve škole s ním možná později budou i zápolit. Zase mají nadání na něco jiného.
   Tak to jen takový postřeh od nás… :-)
   Mějte se hezky,
   zdraví Gabriela

   • Lucie dne 3.4.2014 v čase 9.39

    děkuji za Vaši reakci a podporu! Lucie

 2. Jana dne 5.3.2014 v čase 14.48

  Děkuji za článek a mám vzkaz pro Lucii:
  Dobrý den Lucie,
  nemám odpověď na Vaši otázku, jen inspiraci k vybarvování pastelkami, mě se osvědčilo s dětmi vymalovávat omalovánky vodovkami. Ale možná, že Vašeho syna to opravdu nezajímá.
  Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*