HRY A HRAČKY – POSLECHOVÉ

25.1.2012 Autor: Mili  Kategorie: Ella, Smyslová výchova Štítky:,  2x komentováno
Pro zachování vzpomínek mne napadlo si i vypsat, co v kterém období Ellu hodně zajímalo a které činnosti, nebo hry měla kdy ráda.

 

Když jí byl asi rok a půl, dostaly jsme CD-rom Chytré dítě. Je to sice psáno od věku 3 let, ale jsou tam velmi zajímavé aktivity. Myší zatím „šoupám“ já, ale Ella už to zkouší také. Jsou zde omalovánky, určování tvarů, barev, povídání o ročních obdobích a počasí. Ale co Ellu zaujalo okamžitě, je určování zvuků. Jsou tam vždy tři obrázky a jeden zvuk, který má určit. Pochopila okamžitě a tak jsme čas od času vytáhly počítač a „hrály si“.

 


Shodou okolností jsem pak jednou narazila na zvukové loto. Cena byla dle mého docela neadekvátní, ale říkala jsem si, že to vyzkoušíme. Je zde 6 karet z různého prostředí ( kuchyň, příroda, u moře, na náměstí, ulice, zahrada ). Je k tomu CD s nejčastějšími zvuky z tohoto prostředí a žetony. Možností jak „hrát“ je více. Můžete vybrat jednu konkrétní situaci a přehrát pouze tu ( když dítko uslyší zvuk, jeho úkolem je dát žeton na správné místo ) a nebo pak kombinovat ( zvuky z různých situací a vyhodnotit, zda ji mám ).

 

 

Ella k mému překvapení pochopila cíl bez dlouhého vysvětlování. První hru, jsme postupně zvládly všechny karty. Druhý den jí to vydrželo ještě jednotlivě, ale další den už vytáhla karty všechny a pobíhala a hledala, kam „kolečko“ patří. Musím říci, že mne udivila – vždy zahlásí co to je za zvuk a snaží se ho najít. Za mne skvělá hra – koupila jsem ji v internetovém obchodě Benjamin. Jmenuje se zvukové loto – situace.

Máme ještě jedno loto od firmy Galt – a to jen se zvuky zvířat. Myslím, že je to možnost jak jeden ze smyslů dobře trénovat, i když je mi zcela jasné, že za chvíli to pro ni bude velmi ohrané, ale zase nám asi vydrží hodně dlouho. K třetím narozeninám ji plánuji koupit zvukové pexeso, tak jsem zvědavá, zda i to ji bude bavit.

 


A jako poslední máme také zvukovou encyklopedii. Máme ji již opravdu dlouho. Jsou zde různé okruhy jako např.: hudební nástroje, zvířata, sporty atd. Funguje na základě tužky, kterou se přejede na kartičce přes čárový kód a zazní vyobrazený zvuk. Jsou zde vypsány i další fakta např. kde zvíře žijí. U nás opravdu oblíbená hra – beru ji často s sebou, pokud máme někde trávit delší čas a nechce si již číst. Navíc většinou zaujme například čekárnu, kde je hodně dětí.

2 příspěvků k HRY A HRAČKY – POSLECHOVÉ

  1. dotaz dne 12.10.2012 v čase 10.18

    Dobrý den,
    moc děkuji za tyto stránky, jsou opravdu skvělé a inspirující, s Terezkou si vaše aktivity také moc užíváme. Postupně pořizuji i hry o kterých píšete a pokaždé mě nadchnou. Terezka je na kuřecí olympiádu ještě malinká, ale mě moc baví,občas přemlouvám manžela aby si ji se mnou zahrál =). Myši, jak tomu říká elinka plánuji koupit přes německý amazon i s jinou hrou co mi padla do oka k vánocům a narozeninám, které má Terezka hned po nich. Škoda, že náš trh, je někdy tak malý. Padající opičky jsou stále vyndané, nestíhám jim stavět větve. Terezka zatím tyčky neumí prostrčit skrs, ale vyndávání si užívá. Tak tedy ještě jednou moc děkuji, je skvělé že si nacházíte čas a děláte tyto stránky, zasloužíte si metál. A teď k tomu dotazu =). Prosím Vás, kde jste koupila tu zvukovou encyklopedii, nebo co je to za typ? Za odpověď předem moc děkuji Hana Poláková a Terezka (21měsíců).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*