NA NÁVŠTĚVĚ U VENDULY A VAŠÍKA – HRAČKY PRO NEJMENŠÍ

11.11.2012 Autor: Mili  Kategorie: Na návštěvě - u Vás  1 komentář

Kostka:
kostku jsem viděla v nějakém obchodě - byla to hračka tuším od Lamaze (za dost velký peníz), tak jsem se rozhodla něco podobného vytvořit doma ze starých hadrů, co jsem našla. Každá strana je z jiného druhu látky. Srdíčko je vycpané vatou, takže je plastické a je na něm ještě knoflík ve tvaru srdce.

 

 


Na bílé stužky dají připínat jiné hračky, nebo očky provlékat provázek...

 

 


Písmeno H je na knoflíky - prostřední díl se dá odepnout - u nás už dost ochozené.

 

 


Dvířka, na kterých je pejsek se dají přilepit suchým zipem, aby držela (dítko musí trochu zabrat). Pod dvířky byl ještě našitý obrázek, ten už ale syn demontoval.

 

 


Na další straně je obrázek s kačenkou a ve švu připevněná šňůrka s korálky - asi nejoblíbenější část celé kostky.

 

 


Na straně s motýlem je na gumičce placička, ve které je celofán, takže placička šustí.

 

 


Na poslední fotce je vidět chrastidlo, které je opět na gumičce, která je schovaná v tunýlku z látky. Je to ta plastová nádobka z kinder vajíčka, ve které je tuším čočka nebo hrách - jen pár kuliček. Celé je to schované v obalu z látky se stuhou.

 

 


Nejdřív jsem si připravila jednotlivé strany, podlepila nažehlovacím vlizelínem (2 vrstvy), aby byla kostka pevnější. Na díly jsem našila jednotlivá udělátka a kostku sešívala z rubové strany. Do švů jsem připevňovala gumičky s chrastidlem a šustidlem a šňůrku s korálky. Je potřeba, aby všechny komponenty byly při šití uvnitř kostky, protože při šití posledního švu se kostka musí obrátit na líc (povedlo se mi jednu část dát obráceně a pak jsem musela párat). Kostka je vyplněná takovou chundelatou hmotou, co je např. v plyšácích - nechá se koupit v galanterii nebo bytovém textilu. No a poslední šev jsem šila v ruce. Kostka je velká cca 15 x15 cm, ale díly jsem dělala 20x 20 cm (něco sebere entlování a sešívání).

 

 

Okénko:

 


Okénko nám vyráběl děda z nějakých prkýnek a místo skleněných tabulek dal sololit. Já už jsem si jenom našla na internetu obrázky, které se mi líbily, zvětšila jsem si je tak, jak jsem potřebovala a přímo z monitoru jsem je po částech překreslila na pečící papír (pauzák jsem doma neměla).

 

 

Z papíru jsem obrázky překreslila normálně přes kopírák na okýnko a pak jen vybarvovala temperama a hotové obtáhla černým fixem. Doporučuju před montáží na místo určení celé okénko přelakovat nějakým nezávadným lakem, který nerozpije tempery, protože nám Vašík hned první den slízal kytičky u včelky Máji a zajíčkovi konývku :-)

 

 

Okýnko máme přidělané na dřeveném obložení mezi dveřmi ve výšce, aby na něj syn v pohodě dosáhl. Dostal ho k 1. narozeninám, dnes je mu 17. měsíců a okénko je v permanenci každý den.

 

 

Žirafa:
Další, co jsem šila byla žirafa (nemělajsem hračku, kterou bych mohla pověsit do kočárku). Tu jsem ale šila v ruce, ne na stroji. Žirafa má v packách rýži – zajímavé při mačkání, a v nožičkách má šustící celofán. Do bříška jsem jí dala mačkací pískátko, které jsem vypreparovala z hrací deky, kde nám překáželo. Žirafa je naplněná stejnou hmotou jako kostka.

 

 

Prasátko:
A mám jeden tip pro děti, které nebaví žádné vkládačky, jak si procvičovat jemnou motoriku. U nás jednoznačně vede keramické prasátko a mince. Prasátko má v bříšku zátku, takže pořád dokola vyndaváme drobné a házíme je otvorem zpátky. Teď už u toho i počítáme do deseti (i když teda syn u každé třetí mince říká „dje“ – jako že dvě :-) )

 

Jeden příspěvek k NA NÁVŠTĚVĚ U VENDULY A VAŠÍKA – HRAČKY PRO NEJMENŠÍ

  1. Silvie dne 11.11.2012 v čase 13.36

    Moc pěkné věci. Na kostku jsem si netroufla, ale máme polštář a pohádku :-) . Takovou quiet book (ještě nedávno jsem nevěděla, že se to tak nazývá, ale je to v tom stylu). A okýnko je nádherné :-) . Si

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*