NA NÁVŠTĚVĚ U DENDY A PÁJI – ROBOTI

9.12.2012 Autor: Mili  Kategorie: Na návštěvě - u Vás  3x komentováno

Robot Emil a kolektiv

 

Pája má už dlouhou dobu období, kdy ho fascinují roboti. Mimo několika exemplářů z hračkářství jsme udělali několik pokusů na téma  robot i doma :-)

 

1.       Robot EMIL – model 2 vznikl z několika různě velkých krabiček, které jsme spolu lepili Herkulesem. (Následně po náročných akcích byly některé části dopraveny do opravny robotů a znovu dolepovány tavnou pistolí, jelikož opraváři došla trpělivost… )

 

 

2.       Robot Emil měl dle požadavků „něco“ umět. Proto jsme vyřízli část větší krabice a do břicha mu instalovali starý budík. Krásně tikal a během noci se – k našemu zděšení – ukázalo, že ještě také zvoní :-) (Od té doby plnil funkci budíčku.)

Robotovi jsme v horní části trupu vyřízli ještě jeden otvor, zalepili ho kouskem průhledných desek a dovnitř zasunuli blikačku z kola, takže i svítil, popř. protivně blikal… (Ufff, co si vyrobíme, to musím vydržet!)  „Antény“ a „ruce“ jsou z drátků vymontovaných ze starých nástěnných kalendářů. A aby náš robot uměl také nosit věci má na drátkách připevněny kolíčky :-)

 

 

3.       A ještě představím staršího kolegu robota EMILA 1. Visí nám v pokojíčku – a hlavně nebliká ani nezvoní :-) Po zatažení za provázek hýbe rukama a nohama. Já jsem nakreslila, vystříhala a Pája zdobil :-) Tělo a hlava je jeden díl, ruce a nohy jsou samostatné, upevněné pomocí patentu.

 

 

4.       Z druhé strany se  provázkem svázali zvlášť ruce a nohy a pak se použil ještě jeden delší provázek,  který se navázal doprostřed provázků spojujících ruce a nohy a nechal se viset volně dolů (viz obrázek). Tak robotům zdar!

 

 

3 příspěvků k NA NÁVŠTĚVĚ U DENDY A PÁJI – ROBOTI

 1. Katka dne 9.12.2012 v čase 12.28

  Tie roboty sú ohromné! Hlavne ten high-tech prvý, šikulky :) Určite sa inšpirujeme, vďaka.

 2. Lucie dne 12.12.2012 v čase 22.25

  robota jsme zrovna také tento týden vyráběli, ten náš chodí! :-) je v něm totiž celý synek ondra. ovšem váš exemplář s budíkem, bličkačkama, chytacíma ručičkama, ten nemá chybu, neuvěřitelný! tuším, že až ukážu foto, náš robot bude žádán ke generální opravě..

  • Mili dne 13.12.2012 v čase 9.28

   Lucko, jak jste to dokázali? TO mne vážně zajímá! Mili

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*